EUROPEJSKA JAKOŚĆ, POLSKI KAPITAŁ

Informacja prasowa - Ursus planuje inwestycje w segmencie autobusów22-09-2015

W ramach realizacji przyjętej strategii Spółka Ursus SA zamierza intensyfikować swoje procesy inwestycyjne dotyczące utworzenia silnego ośrodka produkcji i rozwoju autobusów (głównie elektrycznych i niskoemisyjnych). W kwietniu br. spółka otrzymała homologację na autobus elektryczny o nazwie Ursus Ekovolt, dzięki czemu może go produkować i sprzedawać do krajów Unii Europejskiej.

Aktualności   Inwestorskie   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


Informacja prasowa - Spółka URSUS SA wyemituje serie nowych akcji17-09-2015

Spółka Ursus SA wyemituje trzy serie nowych akcji o łącznej liczbie nie przekraczającej 18 000 000, z których połowa zostanie objęta przez jej głównego akcjonariusza Spółkę POL MOT HOLDING SA., Strategiczny partner Spółki na przeprowadzenie emisji i podwyższenie kapitału zadeklarował kwotę około 27 mln zł.  

Aktualności   Inwestorskie   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


Informacja prasowa10-09-2015

Zarząd URSUS S.A. (dalej: Spółka) informuje, że w ramach realizacji przyjętej strategii Spółka zamierza intensyfikować swoje procesy inwestycyjne w dwóch głównych obszarach działań...

Aktualności   Inwestorskie   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


WYNIKI FINANSOWE GRUPY URSUS ZA I PÓŁROCZE 201531-08-2015

KOLEJNE REKORDOWE PRZYCHODY, SKOKOWY WZROST ZYSKU

PERSPEKTYWY DALSZEGO ROZWOJU W KRAJU I ZA GRANICĄ

Grupa URSUS, największy polski producent ciągników z marką o ponad 120-letniej historii, odnotował w I półroczu 2015 roku kolejny rekordowy wzrost przychodów o 162% rdr do poziomu 175 mln zł oraz skokowy wzrost zysku do poziomu 6,79 mln zł.

- Rekordowe wyniki I półrocza br. pokazują słuszność kierunków rozwoju Grupy URSUS opartych na intensyfikacji sprzedaży w kraju i poszukiwaniu nowych perspektywicznych rynków eksportowych. Pozytywny wpływ na osiągnięte wyniki miała również dywersyfikacja oferty produktowej w segmencie ciągników i maszyn rolniczych, a także rozwój w segmencie ekologicznych środków transportu publicznego – komentuje Karol Zarajczyk, Prezes URSUS S.A.

Aktualności   Inwestorskie   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


KOLEJNY ZNACZĄCY KONTRAKT NA DOSTAWĘ MASZYN ROLNICZYCH DO ETIOPII26-08-2015

POLSKA MARKA ROŚNIE W SIŁĘ

KOLEJNY ZNACZĄCY KONTRAKT NA DOSTAWĘ MASZYN ROLNICZYCH DO ETIOPII

26 sierpnia br. URSUS S.A. zawarł umowę ze spółką Ethiopian Sugar Corporation  (ESC) na dostawę ciągników, przyczep i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej. Umowa na łączną kwotę 30,672 mln USD zawiera opcję powiększenia wartości zamówienia o 25% do końca września br. Zlecenie będzie realizowane w IV kwartale 2015 r. i I kwartale 2016 r. Umowa z ESC to już drugi afrykański kontrakt dla URSUSA, efekt wygranego przetargu, w którym oferta techniczna i finansowa URSUSA uzyskała najwyższą ocenę deklasując innych oferentów.Aktualności   Inwestorskie   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


Nawet 100 tysięcy złotych dla młodych rolników!19-08-2015

Wybierz model C dla siebie: http://c-380.ursus.com.pl/

Nie przegap! W ramach PROW 2014 - 2020 do rozdysponowania jest 718 mln euro!

Od 20 sierpnia do 2 września 2015 r. prowadzony będzie nabór wniosków o przyznanie wsparcia w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” finansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

Aktualności   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


Premier wraz z Marszałkiem Województwa odwiedzają Ursusa29-07-2015

Janusz Piechociński, Wicepremier i Minister Gospodarki oraz Sławomir Sosnowski, Marszałek Województwa Lubelskiego odwiedzili zakłady Ursusa w Lublinie. W trakcie swojej wizyty obejrzeli pełną gamę ciągników z nowej serii URSUS C skierowanej głównie na rynki europejskie, oraz ciągniki serii A, eksportowane na rynki Afryki.Aktualności   Inwestorskie   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


Podziękowanie Przewodniczącej Komisji Unii Afrykańskiej N. Dlamini-Zumy10-07-2015

Oficjalne podziękowanie Przewodniczącej Komisji Unii Afrykańskiej N. Dlamini-Zumy dla Pana prezesa Karola Zarajczyka oraz dla Zarządu spółki Ursus S.A. za przekazanie wyprodukowanych przez nas glebogryzarek w trakcie Szczytu Unii Afrykańskiej, który miał miejsce w dniach 7-15 czerwca w Johannesburgu (RPA). Wzięło udział 54 przywódców państw tego kontynentu.

Serdecznie dziękujemy!Aktualności   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


Oświadczenie w związku z korektą raportu 24-06-2015

Oświadczenie w związku z korektą raportu.
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 20/2015 zatytułowanego Uchwały podjęte przez ZWZ URSUS S.A. w dniu 24 czerwca 2015 r., URSUS S.A. informuje, że w załączniku omyłkowo zostały zamieszczone uchwały podjęte przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie URSUS S.A. w ubiegłym roku, w dniu 26 maja 2014 roku. Spółka opublikowała korektę raportu bieżącego, którą znajdą Państwo pod linkiem 

http://www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/companiesStatements/ESPI/info/716611,ursus-sa-korekta-raportu-biezacego-nr-20-2015-z-dnia--24-czerwca-2015-r----uchwaly-podjete-przez-zwz;jsessionid=terPS-OKL3yWdQ2prLUzdvnC.undefined

Zaznaczamy, że w dniu 27 maja 2015r. Spółka opublikowała porządek obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia wraz z projektami uchwał. Uchwały, które podjęło Zwyczajne Walne Zgromadzenie nie uległy (i nie mogły ulec) zmianie w stosunku do opublikowanych projektów.

Aktualności   Inwestorskie   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


Prezes URSUSA Pan Karol Zarajczyk nowym członkiem RN PIMR19-06-2015

19 czerwca Karol Zarajczyk - Prezes Ursus S.A. został wybrany i objął swoje obowiązki jako Członek Rady Przemysłowego Instytutu Maszyn Rolniczych z siedzibą w Poznaniu.

"Jestem bardzo zadowolony z tego powołania, gdyż jest to swoiste docenienie mojej dotychczasowej pracy na rzecz rynku maszyn i urządzeń rolniczych. Jednocześnie zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności jaka na mnie ciąży oraz konieczności jeszcze bardziej wytężonej pracy na rzecz rozwoju rolnictwa." - powiedział Karol Zarajczyk - Prezes URSUS S.A.Aktualności   Inwestorskie   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


« [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] 8 [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] »