EUROPEJSKA JAKOŚĆ, POLSKI KAPITAŁ

Oświadczenie w związku z artykułem pt. „Ursus stracił moc. Firma przestała zarabiać” 22-05-2017

W związku z artykułem pt. „Ursus stracił moc. Firma przestała zarabiać” z dnia 22 maja 2017 r. autorstwa red. Tomasza Jóźwiaka opublikowanym na łamach Dziennika Gazety Prawnej oraz portalu Forsal, Zarząd Spółki oświadcza, że Ursus SA dysponuje wystarczającą ilością środków, dzięki którym jest w stanie zapewnić stabilny rozwój oraz regulować bieżące zobowiązania względem swoich kontrahentów.  

Aktualności   Inwestorskie   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


Nie ma nowej emisji akcji URSUS S.A.17-05-2017

Spółka URSUS S.A. informuje, że podwyższenie kapitału z dnia 16.05.2017 jest konsekwencją i zakończeniem realizacji uchwał podjętych przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki w dniu 07.10.2015 r.

Aktualności   Inwestorskie   Informacje prasowe   Nowa Era  Czytaj dalej »


Grupa Ursus dynamicznie się rozwija16-05-2017

Grupa URSUS, największy polski producent ciągników z marką o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji polskiego rolnictwa, odnotowała w I kwartale 2017 roku przychody ze sprzedaży na poziomie 72,28 mln zł. Zysk brutto wyniósł 4,98 mln zł, a zysk netto 3,84 mln zł. Grupa, poprzez spółkę dominującą URSUS S.A., skupia się na konsekwentnej rozbudowie swojej oferty ciągników, aktywnie działa w zakresie handlu zagranicznego oraz efektywnie pozyskuje nowych odbiorców.

Aktualności   Inwestorskie   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


Prezentacja wyników finansowych spółki za I kwartał 201715-05-2017

Prezentacja wyników finansowych spółki za I kwartał 2017

Aktualności   Inwestorskie   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


Ursus S.A. nagrodzony tytułem Promotora Polskiej Gospodarki11-05-2017

Ursus S.A. nagrodzony tytułem „Promotora Polskiej Gospodarki” W trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego Monika Kośko, wiceprezes Ursus S.A. odebrała honorowy tytuł „Promotora Polskiej Gospodarki” przyznany przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego.Aktualności   Inwestorskie   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


Wizyta Pary Prezydenckiej w zakładach URSUS - METEC w Etiopii.07-05-2017

W niedzielę, 7 maja zakłady URSUS - METEC w miejscowości Adama w Etiopii odwiedził Prezydent RP Pan Andrzej Duda z małżonką, który przebywa z oficjalną wizytą w tym kraju. Pierwsza Para zapoznała się z procesem montażu ciągników URSUS o mocach od 50 do 180 KM z zestawów dostarczanych z naszych lubelskich zakładów do Etiopii. Prezydent Duda z uznaniem wyraził się o afrykańskiej ekspansji naszej Spółki, a zacieśnienie współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Etiopią jest w interesie naszego kraju.Aktualności   Inwestorskie   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


URSUS na Agritech 2017 – największych targach rolniczych w Zambii29-04-2017

W dniach 27 – 29 kwietnia w miejscowości Chisamba URSUS po raz pierwszy w Zambii zaprezentował szerokiej publiczności swoje ciągniki i maszyny rolnicze, które spotkały się z dużym zainteresowaniem licznie przybyłych gości z całego kraju.Aktualności   Inwestorskie   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


Hannover Messe 2017: Ursus S.A. i H.CEGIELSKI-POZNAN S.A. łączą siły25-04-2017

W trakcie ceremonii firmy H.CEGIELSKI-POZNAŃ S.A. i Ursus S.A. podpisały umowę na opracowanie projektu dostawczego samochodu elektrycznego o dopuszczalnej masie 3.5 t. HCP opracuje silnik do samochodu, a Ursus zaprojektuje i wyprodukuje pojazd. Na podstawie tego porozumienia HCP wdroży swój innowacyjny napęd elektryczny do pojazdu wyprodukowanego przez firmę URSUS.

Aktualności   Inwestorskie   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


Podpisanie listu intencyjnego między POL-MOT Holding S.A. a ZIEHL-ABEGG AUTOMOTIVE GMBH & Co. KG25-04-2017

W trakcie targów Hannover Messe POL-MOT Holding S.A. i ZIEHL-ABEGG AUTOMOTIVE GMBH & Co. KG. podpisały list intencyjny, którego jednym z celów jest promowanie w Europie i na świecie elektrycznych autobusów i autobusów elektryczno-wodorowych wyposażonych w układ napędowy marki Ziehl Abegg. W wydarzeniu uczestniczył Mateusz Morawiecki, Wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów

Aktualności   Inwestorskie   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


Ursus zaprezentował autobus elektryczno-wodorowy29-03-2017

29 marca 2017 r. Ursus w Lublinie, w obecności Premiera Jarosława Gowina, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zaprezentował autobus elektryczno-wodorowy City Smile Fuel Cell Electric Bus. Autobus jest konstrukcją własną spółki Ursus Bus stworzoną we współpracy z podmiotami zagranicznymi. Pojazd produkowany będzie w Lublinie. Pierwsza seria zostanie skierowana do produkcji niezwłocznie po pierwszych zamówieniach.

Aktualności   Inwestorskie   Nowości produktowe   Informacje prasowe  Czytaj dalej »


1 [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] »